Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali w pościgu dwóch podejrzanych o włamanie do domu. Mężczyźni uciekając samochodem chcieli pozbyć się dowodów, wyrzucając z niego skradziony łup oraz łom i kominiarkę. Łukasz K. i Łukasz J. odpowiedzą teraz za współudział w kradzieży z włamaniem. Sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji pełnili służbę na terenie powiatu legionowskiego w gminie Nieporęt. Było ok.13.00 kiedy drogą radiową usłyszeli jak dyżurny powiadamia załogi o kradzieży z włamaniem, do której doszło w Kątach Węgierskich. Sprawcy dostali się do środka budynku wyważając okno tarasowe, a po kradzieży zbiegli.

Po tym komunikacie policjanci na ul. Jana Kazimierza ustawili punkt kontrolno-blokadowy. W pewnym momencie zauważyli jadący z nadmierną prędkością samochód marki renault. Policjant dał sygnał do zatrzymania, ale kierujący nie zastosował się do niego. Następnie ścigane renault wjechało na teren jednej ze stacji paliw. Tam mężczyźni wyrzucili z auta torbę, w której były łom, kominiarka, rękawiczki i biżuteria.  Po tym wyjechali ponownie na ulicę, a  policjanci kontynuowali pościg. Uciekając kierujący renault wielokrotnie stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W pewnej chwili  z pojazdu wyskoczyło dwóch mężczyzn, którzy uciekli w kierunku Kanału Królewskiego, kierujący renault oddalił się. Wywiadowcy ruszyli w pościg pieszy za dwoma mężczyznami. W niedługim czasie policjanci znaleźli ukrytych w zaroślach dwóch podejrzanych i zakuli ich w kajdanki. Po sprawdzeniu tożsamości okazało się, że mężczyźni to mieszkańcy Warszawy: 33-letni Łukasz M. oraz 36-letni Łukasz J.- wielokrotnie notowani przez Policję.

W pobliżu miejsca, gdzie schowali się mężczyźni, w stodole, policjanci znaleźli kolejną torbę z zawartością biżuterii w szkatułkach oraz drugi łom. Wszystko wskazuje na to, że przedmioty pochodziły z włamania do domu w Kątach Węgierskich.

Kiedy śledczy z Komisariatu Policji w Nieporęcie zgromadzili materiał dowodowy Łukaszowi M. i Łukaszowi J. przedstawiony został zarzut współudziału w kradzieży z włamaniem do domu. Poniesione straty oszacowane przez pokrzywdzonego to biżuteria wartości ok. 10 tysięcy złotych oraz tysiąc złotych w gotówce. Policjanci odzyskali część ze skradzionego mienia.

Legionowski sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania trzeciego z podejrzanych.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię