Funkcjonariusze zatrzymali po pościgu kobietę i mężczyznę, którzy uciekali skradzionym autem. Dodatkowo wewnątrz pojazdu policjanci znaleźli rzeczy pochodzące z innych kradzieży. Okazało się też, że kierująca jest w 8 miesiącu ciąży i ze swoim wspólnikiem ma na koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu, do których doszło na terenie kilku powiatów na Dolnym Śląsku. Podejrzani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu po pościgu zatrzymali dwóch sprawców kradzieży pojazdu i odzyskali utracony samochód.

We wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki chcieli dokonać kontroli pojazdu zjeżdżającego z autostrady A4. Kierująca samochodem osobowym nie zatrzymała się i zaczęła uciekać. W związku z tym policjanci podjęli pościg w wyniku, którego zatrzymali auto oraz dwie osoby nim podróżujące. Okazali się nimi 20-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta w 8 miesiącu ciąży. Policjanci ustalili, że pojazd, którym poruszali się mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego skradli kilka dni wcześniej na terenie Bolesławca.

Ponadto w odzyskanym samochodzie funkcjonariusze znaleźli szereg różnych przedmiotów, których pochodzenia zatrzymani nie byli w stanie wyjaśnić. Wśród zabezpieczonych rzeczy były m.in. dowód rejestracyjny innego skradzionego samochodu oraz polisy ubezpieczeniowe.

W trakcie wykonywania czynności bolesławieccy policjanci potwierdzili, że narzędzia i akcesoria samochodowe zabezpieczone w pojeździe pochodzą z kradzieży z włamaniem do różnych pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podejrzani dokonali szeregu przestępstw włamując się do zaparkowanych aut i kradnąc z nich przedmioty pozostawione przez właścicieli. Do zdarzeń doszło na terenie czterech sąsiednich powiatów tj. bolesławieckiego, zgorzeleckiego, lubańskiego i legnickiego.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu dodatkowo udowodnili 31-letniej kobiecie i jej 20-letniemu wspólnikowi kradzież jeszcze jednego pojazdu na terenie Bolesławca.

Podejrzanym, którzy działali wspólnie i w porozumieniu, za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 31-letnia kobieta poniesie dodatkowe konsekwencje związane z nie zatrzymaniem się do kontroli, co w świetle nowych przepisów jest przestępstwem.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię