archiwum

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 58-latka z gminy Gowarczów, który kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna początkowo nie zareagował na sygnały do zatrzymania podawane przez policjantów. Dopiero pasażer pojazdu zwrócił uwagę kierującemu, aby zatrzymał pojazd.

Wczoraj po godzinie 17:00 policjanci z koneckiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie miasta Końskie. Ich uwagę zwróciło osobowe Volvo, które postanowili zatrzymać do kontroli. Początkowo kierujący  nie zareagował na sygnał wydany przez funkcjonariuszy. Mundurowi bezzwłocznie ruszyli za pojazdem, ten po chwili się zatrzymał.

Okazało się, że kierowca nie zauważył policjantów nakazujących mu zatrzymać auto. Powodem tego był stan upojenia alkoholowego kierowcy, który w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 58-latkowi z gminy Gowarczów policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi mu teraz wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię