Chełmscy policjanci ruszyli za kierowcą samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący pojazdem marki BMW uciekał przed oznakowanym radiowozem. Na peryferiach miasta porzucił auto i oddalił się pieszo. Policjanci zabezpieczyli pojazd. Następnego dnia do komendy zgłosił się 20-letni chełmianin, który zgłosił kradzież samochodu. Jak później ustalili funkcjonariusze to on kierował pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli, a kradzieży nie było. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz powiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono.

W nocy z piątku na sobotę policjanci patrolujący teren Chełma zwrócili uwagę na samochód marki BMW. Kierujący tym pojazdem jechał niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Funkcjonariusze pstanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania w oznakowanym radiowozie, kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Na peryferiach miasta porzucił swój pojazd i uciekł pieszo. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto. Następnego dnia do komendy zgłosił się 20-letni mieszkaniec Chełma, który powiadomił o kradzieży tego właśnie samochodu.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że to on kierował BMW i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Złożył przy tym zawiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono. Mężczyzna wczoraj został zatrzymany. Mówił policjantom, że uciekał gdyż ma niesprawne auto i bał się kontroli drogowej. 20-latek usłyszał już zarzuty.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja przepisów – kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię