Policjanci zatrzymali 11 osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z ułatwiania prostytucji. To pokłosie śledztwa, które wykazało, że przez 15 lat działalności firmy podejrzani uczynili sobie z kuplerstwa stałe źródło dochodu. Z ogłoszeń dla dorosłych zamieszczanych na jednym z popularnych portali osiągnęli korzyści majątkowe w wysokości ponad 40 milionów złotych. Mieszkańcy Małopolski w wieku od 31 do 43 lat usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z białostocką Prokuraturą Krajową ponad rok temu zaczęli przyglądać się działalności jednego z portali internetowych, na którym zamieszczane były ogłoszenia dla dorosłych. Podejrzewali, że właściciel i osoby zatrudnione w tej małopolskiej firmie zarabiają ułatwiając tym samym uprawianie prostytucji. Jak ustalili śledczy, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczonych miesięcznie na tym portalu, pobierali opłatę w wysokości 50 złotych. Właściciel oraz pracownicy uczynili sobie z przestępstwa kuplerstwa stałe źródło dochodu. Przez 15 lat tego procederu mogli zarobić ponad 40 milionów złotych.

Efektem blisko rocznej pracy podlaskich śledczych jest ustalenie szeregu osób związanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą i zawieszenie działalności tego portalu. Tydzień temu, blisko 50 policjantów z podlaskiego garnizonu wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji, zatrzymało na terenie Małopolski 11 osób zatrudnionych w tej firmie oraz przeszukali blisko 20 pomieszczeń z nimi związanych. Wśród nich był też 43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat, którzy usłyszeli dodatkowo zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostałe osoby w wieku od 31 do 42 lat zatrudnione do obsługi strony internetowej usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa. Za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w niej do 5 lat. Za kuplerstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

42 KOMENTARZE

 1. Roksa nie pobierała pieniędzy od naszego zarobku ani nie ułatwiała nam prostytucji udostepniajac mieszkania. Dlaczego nadal funkcjonują burdele? Nieliczne oczywiście bo większość została zamknięta. Sa rowni i równiejsi? Jak to jest ze wolno bzykac sie na kamerkach na oczach milionów oglądających a nie można pokazac sie wstawiając zdjęcia? Zarówno jedni jak i drudzy placa/płacili podatki. Nasze zdjęcia nie były tak wulgarne jak sa orgie na kamerkach. Roksa pobierała opłatę za ogłoszenia a nie działkę od klienta czy zarobku. Teraz powstanie biznes w srod taxowkarzy jak było kiedys. To raczej byl strzał w kolano a nie żaden wyczyn którym można się chwalić. Do tej pory mieliście kontrole nad prostytutkami a teraz ja tracicie. Czy a by nie chodzi o to aby tym zamieszaniem uratować tylki kogos innego?

  • Lola – popatrz sobie jaka jest definicja kuplerstwa. W skrócie uzyskiwanie korzyści majątkowej za ułatwianie kontaktu klientów z prostytutkami. Czyli portal ogłoszeniowy pobierający kasę za ogłoszenia to przykład kuplerstwa właśnie a jest to w Polsce przestępstwo. Takie mamy prawo.

   Czy prawo w PL jest słusznie ustanowione czy nie to inny temat. Jest jakie jest i trzeba go przestrzegać.

   • Ok ale roksa nam nie ułatwiała kontaktow z klientami bo to my decydowaliśmy czy w ogóle chcemy dac ogłoszenie. I to my a nie roksa musiałyśmy się starać o klienta. Dzieki własnemu ogloszeniu dalo mi to możliwość zarabiać na sama siebie a nie alfonsow. Poza tym jest wiele innych mozliwosci abym zarabiała nadal. Bycie prostytutka to moja seksualnosc i bez tego nie chce żyć. To tak jakby jurnemu facetowi odcięli penisa. Będąc prostytutka czuje się soba. A co czerpania korzyści z czyjejś prostytucji ulatwiania prostytucji czerpiąc z tego finanse to raczej powinni się wziąć za wielu ale nie robią tego bo za mała kasa do zarekwirowania a większość z tych osób nie ma żadnego majątku na siebie bo w najgorszym wypadku pojdzie siedziec i nic nie straci. Teraz biznes juz zaczęli inni bo kobiety które chcą tak zarabiać sa od nich uzależnione. Tyle lat korzystali z tego portalu nawet stroze prawa a teraz nagle zauważyli ze portal popelnia przestępstwo? Państwo jest w desperacji finansowej i dlatego do tego doszło. Zamiast zalegalizować to i byłyby podatki. K******o zawsze było jest i będzie. A to do czego doszło jest hipokryzja.

    • „Bycie prostytutka to moja seksualnosc i bez tego nie chce żyć.”
     Otrzymałaś właśnie jasny sygnał od polskiego rządu, skierowany bezpośrednio do Ciebie – „Zabij się albo wyjedź”.

     • Jak odejdę lub wyjadę to z wielik hukiem. Przejęli hazard a teraz chca przejąć rokse? roksa.sx roxia.pl

   • Co ty pitolisz ??? W necie masz takich ogłoszeń od metra!!! Czyli wszyscy którzy pobierają opłatę za ogłoszenie, tego typu to przestępcy ?? . Puknij się w czerep. To nie przejdzie.

  • Tragedia… teraz to dopiero zrobili… 70 procent dziewczyn pracowało na siebie a policja zrobila teraz tak ze musza na kogos pracowac. Mnostwo dziewczyn wyjedzie zabierze dzieci zamiast pomoc to sami strzelaja sobie w kolano

   • Treść ogłoszenia na Roksie była dawna przez klijentki. Roksa to portal ogłoszeniowy i publikują ogłoszenia dla dorosłych. Nie weryfikują czy kobieta miała klijenta czy nie. Równie dobrze mogła tam się ogłosić kobieta która po prostu lubi sex i daje za darmo. Jeśli Roksa działała nielegalnie to Durex powinien mieć współudział. Do tego sexschopy bo też pomagały i wibratory sprzedawały. Taksówkarze i hotelarze. Gość co wybudował dom i spółdzielnia gdzie dziewczyny wynajmowały mieszkania. Inne portale i wszystkie odloty. Oskarżyć za kuplerstwo można każdego. Ktoś na tym zarobi. A kogo obchodzi ile roksa zarobiła, może niech napiszą ile podatków zapłaciła.

    • Po prostu pieniędzy szukaja. Od prawdziwych alfonsow by ich nie mieli bo nie są glupi zeby mieć cos na siebie. Teraz czuje ze chca przejąć portal iim bedzie wolno na nim zarabiać. Przyczepy kempingowe zarobia, wzrośnie sprzedaz namiotów. Nie zatankuje jyz w życiu auta na orlenie i nie skorzystam z wielu innych punktów.

   • zgadzam się Ala z tobą,miałem pare *koleżanek* na roksa tylko nr nie zapisalem niestety,super dziewczyny,chociaż ja tylko z masaży tam korzystałem,nie ważne ale moim zdaniem każdy orze jak może, nie ważne w jaka działalność i jak zarabia ale to wybór danej osoby, przepraszam za wyrażenie ale najgorsze są te ****QRWY**** z rządu,nie pozostawiają wyboru,teraz większość dziewczyn będzie musiala na ulice wyjść,a to wiąże się z większym zagrożeniem to moje zdanie

  • Nie, prędzej o eliminacje konkurencji. Pamiętasz hotel na godziny pewnego byłego ministra, który został prezesem pewnej instytucji a mówią na niego Betonowy Marian?

   • Bo zle szukales. Patrzyłeś na zdjecia kupione od modelek 🙂
    Teraz to powinno dać Ci do myślenia dlaczego wzieli sie za rokse a innych nie.

 2. Polska jest krajem katolickim i obowiązuje u nas prawo oparte na Piśmie Świętym. Jeżeli ktoś chce być POstytutką to niech jedzie sobie do Hiszpanii, Holandii albo jakiejś Norwegii i niech tam się sprzedaje.

  • Z naszych usług korzysta bardzo dużo katolików 🙂 W tym księża również 🙂
   I nie sądzę, że Polska jest krajem katolicki bo jakoś tego nie widać w kościołach i na religiach.
   To jest bardzo katolickie z Twojej strony co napisałeś/aś gdyż to jest prawdziwa katolicka miłość do bliźniego 🙂
   Jako katolik powinieneś wiedzieć, że święta Magdalena też była ladacznicą i została świętą.
   Daj, że na tez szansę na to 🙂

   • Lola daj jakiś namiar na swój profil,bo czytam twoje wypowiedzi i zgadzam się w 100% :-)…jeden jest piekarzem drugi rzeźbiarzem trzeci prawnikiem czwarty rzeźnikiem,kto czym się zajmuje c h u j komu do tego jeśli biznes dobrze się kręci to dlaczego podcinać mu skrzydła i odbierać zarobek duzej ilości dziewczyn ktore same sobie wybrały to co robią,teraz większośc na ulicę bedzie zmuszona wyjść,bo żaden inny portal nie ma takiej mocy jak ROKSA

  • Zapomniałam dodać, że w Polsce obowiązuje prawo Polskie 🙂 Kościół również może mieć własne prawa, ale muszą być one zgodne z prawem polskim 🙂

  • Darmowa edukacja poniżej i nie rozpowiadaj farmazonów
   „Art. 10. [Świeckość państwa]
   1.
   Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań.
   2.
   Państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i nie subwencjonują kościołów i innych związków wyznaniowych. Wyjątki od tej zasady regulują ustawy lub przepisy wydane na ich podstawie.”

  • Jesteś psychicznie chory czy tylko udajesz???? Prostytucja to najstarszy zawód świata, obecny wszędzie od wieków, również w Polsce. Tak, czy tego chcesz czy nie, prawda jest właśnie taka. To jak walka z alkoholem wprowadzając prohibicję na początku ub wieku w asystach yyy

  • Ty jesteś taki od urodzenia czy przedawkowałeś? Hiszpania też jest krajem katolickim
   Co ma wiara do zarabiania pieniędzy. Ksiądz też łazi po burdelach, ministrantom płaci za loda snickersem a po pracy na plebanii dymie gosposię. Tu chodzi o mafijne wpływy i ujeb.nie ludzi o nic więcej. A to dopiero początek synu 🙂

 3. „blisko rocznej pracy”? Chyba blisko rocznego marnowania pieniędzy podatników. Już by lepiej te pajace w mundurach zajęły się zbieraniem kiepów z chodników.

 4. @hhhhhhhhhhhh uju, sam jestes (barankiem) katolickim, Polska wg. prawa jest państwem świeckim i na szczęśce nie ma tu (prawie) kato-szariatu opartego na Piśmie Św.
  Sekte rób sobie w domu albo na parafii, ale miej świadomość, że czasy KK juz mijają, dzięki twoim PiSlamskim władzom i hierarchom kościelnym, ta instytucja zjezdza po równi pochyłej.

  • 40mln? W tydzień czy miesiąc to tak ale w 15lat? Przecież to są grosze.. oni już tej kasy nie mają. Na 11 osób to wychodzi po 20tys mies. Brutto. Nie licząc zusu i podatku dochodowego i innych danin które pewnie płacili, skoro mieli zarejestrowaną firmę. Normalna pensja za utrzymanie jakiegokolwiek serwisu internetowego. Pewnie prawdziwi alfonsi wyciągają więcej na miesiąc. Już nie mówiąc o aferach polityków, karuzel vatowskich, wyłudzeń kredytów itp gdzie sumy idą w miliony miesięcznie. 40mln to w rok zarobiła firma pożyczkowa, którą oszukała moją znajomą i tysiące innych ludzi.

 5. To jest jakas bzdura i chory kraj. Zaraz pojawi sie taka sama strona zarejestrowana na madagaskarze albo w innym odleglym kraju i beda mogli skoczyc. Policja staje sie organem kosciola katolickiego, zaraz będzie jak w arabii saudyjskiej. Prosta sprawa- sprzeczne z twoim swiatopogladem to nie korzystaj

  • Przecież jest pełno innych stron z takimi ogłoszeniami. Każdy wie o tym. Tak samo o roksie wiedziała większość ludzi. I tak samo kierowcy wiedzą gdzie jakie stoją, (przecież patrole też jeżdżą drogami i też widzą) jak i mieszkancy danego miasta gdzie jakie są burdele.

 6. Wystarczy wpisać w google hasło anonse towarzyskie i wyskakuje pełno stron z ogłoszeniami. Kto zamknie Google za ulatwianie prostytucji..

 7. Ktos podszywa się pod rokse. Dostalam maila z adresu biuro.roksa@gmail.com Ze z powodu awari bazy danych trzeba założyć nowe profile. Cena za ogłoszenie 50zl. POLICJO SCIGAJ OSZUSTOW to juz nie tylko kuplerstwo ale plagiat i wyłudzanie danych. Liczę na Was ze sie wykarzecie.

 8. To oznacza że jeśli ktoś postawi słup ogłoszeniiowy i tam prostytutki zaczną się ogłaszać, to będzie mieć zarzuty? A jak one same zawiesza ogłoszenia na słupie elektrycznym, to co? Chodzi tylko6o likwidację konkurencji, nic więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię