Legniccy funkcjonariusze w wyniku realizacji sprawy narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 2300 porcji marihuany i metamfetaminy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc sprawę narkotykową, w którą był zamieszany 23-letni mieszkaniec Legnicy dokonali przeszukania jego mieszkania.

Kryminalni w jednym z pomieszczeń ujawnili i zabezpieczyli blisko 300 porcji metamfetaminy oraz dwie reklamówki z zawartością marihuany w ilości, z której można byłoby uzyskać po podziale ponad 2000 porcji narkotyków. Ujawniono też specjalną wagę elektroniczną służącą po porcjowania środków odurzających. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów mężczyzna usłyszał już zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Za powyższe przestępstwo w świetle obowiązujących przepisów grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu 3 miesiące.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię