Kwidzyńscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 3 osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających i handel nimi. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli między innymi marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Zatrzymani odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Praca operacyjna policjantów z kwidzyńskiego wydziału kryminalnego doprowadziła ich do 24-letniego mieszkańca Kwidzyna którego podejrzewali, że posiada on w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Policjanci ustalili dane personalne mężczyzny, miejsce jego zamieszkania oraz samochód, którym się porusza. Kiedy kryminalni zebrali już wszystkie niezbędne informacje zapukali do jego drzwi, mężczyzna próbował powstrzymać policjantów i je zatrzasnąć. W momencie kiedy weszli oni do środka wziął on w rękę kij bejsbolowy i uderzył jednego z nich, funkcjonariusze szybko go obezwładnili. W mieszkaniu obecne były jeszcze dwie osoby, 19-letnia kobieta i 22-latek. Wszyscy zostali zatrzymani.

Policjanci przeszukali mieszkanie. W kuchni funkcjonariusze znaleźli wagę elektroniczną, a w szafce ukryte były dwa worki foliowe z 432 tabletkami ekstazy o wadze 337 gramów, worek foliowy z zawartością marihuany o wadze 158 gramów. W toalecie policjanci znaleźli dwa worki foliowe w których była amfetamina o wadze 469 gramów, ponadto w mieszkaniu znaleziono jeszcze opakowanie plastikowe z zawartością białego proszku o wadze 256 gramów i 14 sztuk tabletek koloru szarego o wadze 337 gramów.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoli śledczym na postawienie 24-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz zarzutów za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze wnioskować będą również o areszt tymczasowy dla mężczyzny. Pozostali usłyszą zarzuty posiadania środków odurzających. Im za to przestępstwo może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię