Mokotowscy kryminalni zorganizowali zasadzkę i zatrzymali trzy osoby, w tym Rafała W. podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 82 gramy kokainy, tabletki extazy, wagi elektroniczne oraz blisko 20 000 złotych na poczet przyszłych kar. Czarnorynkowa wartość ujawnionych środków odurzających i substancji psychotropowych to około 24 000 złotych. Za to przestępstwo 35-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego doprowadziła ich do Rafała W. Z posiadanych przez kryminalnych informacji wynikało, 35-latek handluje substancjami psychotropowymi i narkotykami zarówno na terenie Mokotowa, jak i całej Warszawy.

Policjanci ustalili nie tylko dane personalne tego mężczyzny, ale także samochód, jakim się porusza oraz tzw. biegacza, czyli osobę, która rozprowadzała „towar” dla Rafała W. Kiedy kryminalni ustalili czas i miejsce, w którym ma dojść do jednej z takich transakcji zorganizowali zasadzkę. W efekcie zaplanowanej w najdrobniejszych szczegółach akcji, w krótkich odstępach czasu, policjanci zatrzymali w sumie trzy osoby.

Pierwszy zatrzymany to 31-letni Adam M. Mężczyzna przed blokiem, na oczach policjantów, kupił od Rafała W. porcję kokainy. Drugi, w ręce kryminalnych, wpadł „biegacz”, 28-letni Łukasz A. On również został zatrzymany po wyjściu z samochodu Rafała W. zaraz po tym, jak kupił od niego 10 gramów kokainy.

Ostatnią zatrzymaną osobą był Rafał W. Mokotowscy kryminalni znaleźli przy nim kokainę, 4 telefony oraz 1800 złotych. W mieszkaniu 35-latka policjanci ujawnili jeszcze ponad 70 gramów kokainy, tabletki extazy, dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków oraz blisko 18 000 złotych pochodzących prawdopodobnie z przestępstwa. Gotówka została zabezpieczona na poczet przyszłej kary.

Cała trójka usłyszała już prokuratorskie zarzuty. 31-letni Adam M. i 28-letni Łukasz A. odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. 35-letni Rafał W. natomiast usłyszał zarzut posiadania i handlu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię