Do policyjnego aresztu trafiła 24-letnia mieszkanka Kwidzyna. Kobieta przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym, zatrzymała się do kontroli a następnie podjęła decyzję o ucieczce. Policyjny patrol ruszył za kobietą w pościg. Od kobiety została pobrana krew do badań na obecność narkotyków, w jej mieszkaniu znaleziono marihuanę. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

27 marca br. o godzinie 9:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie uzyskał informację, że w miejscowości Gardeja patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Skoda, którego kierująca 24-letnia mieszkanka Kwidzyna przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 21 km/h. Następnie dyżurny został powiadomiony przez policjantkę, że udają się w pościg za kierującą skodą, która w trakcie kontroli po tym jak nie chciała podać swoich danych osobowych ruszyła z impetem.

Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierująca skodą zaczęła dociskać pedał gazu i uciekać, zatrzymała się dopiero po kilkukilometrowym pościgu. Kobieta nie chciała wyjść z auta, stawiała opór, więc policjantki musiały wobec niej użyć siły. Badanie alkomatem wskazało, że była trzeźwa ale zachowanie jej świadczyło, że może być pod działaniem środków odurzających. W związku z tym została od niej pobrana krew na obecność narkotyków. W jej mieszkaniu policjanci ujawnili niewielkie ilości marihuany. Kobieta usłyszała już zarzuty. Odpowie między innymi za przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli i posiadanie narkotyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię