Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia młodego mężczyzny w miejscowości Kościelisko-Kiry.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że policjanci interweniowali w związku z kradzieżą paliwa. Młody mężczyzna został postrzelony na stadionie biatlonowym. Wezwano do niego pogotowie ratunkowe, ale oddany przez policjanta strzał okazał się śmiertelny. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie opublikowała dziś oświadczenie w sprawie wczorajszych wydarzeń, oto jego treść:

W miejscowości Kościelisko-Kiry prowadzone były wczoraj po godz. 22.00 działania przez policjantów z  Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, w związku ze zgłaszanymi tam wcześniej  kradzieżami. 
Podczas tych działań padł strzał ze strony policjanta w kierunku jednego ze sprawców kradzieży. Niestety mężczyzna został ranny i zmarł pomimo udzielenia pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy i reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego. 
Na miejsce przyjechał prokurator, który prowadzi dalsze czynności. W toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Zakopanem wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię