Często, ku przestrodze, publikujemy nagrania ryzykownych i niebezpiecznych zachowań na drodze, również te wykonane przez kamery w policyjnych radiowozach. Tym razem sytuacja jest odmienna, bo bohaterem filmu jest funkcjonariusz drogówki. Sami oceńcie jego zachowanie na motocyklu. Nagranie opublikował kanał Stop Cham.

Zdarzenie zarejestrowane zostało 20 września, ok. 15.30 na drodze wojewódzkiej 411 Nysa – Głuchołazy. Na filmie opublikowanym przez anonimowego kierowcę widać dwóch policjantów na motocyklach. Styl jazdy jednego z nich od razu zwraca uwagę. Najpierw wjeżdża on niemalże przed maskę samochodu z kamerką, następnie wyprzedza kolejne auto, żeby później jeszcze kołysać się na motocyklu, jadąc obok swojego kolegi.

Czy policjant złamał przepisy ruchu drogowego? To oceniają jego przełożeni.

– Jeżeli przeprowadzone czynności wyjaśniające potwierdzą, że funkcjonariusz kierujący motocyklem naruszył przepisy ruchu drogowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje – mówi, cytowana przez portal nto.pl, aspirant sztabowy Magdalena Mazurek, rzecznik KPP w Nysie.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię