archiwum

Policjant z wydziału patrolowo-interwencyjnego włocławskiej jednostki ujął dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusz podczas spaceru, w dniu wolnym od służby, zauważył 15 i 22-latka, którzy trzymali w ręku m.in. młynek do mielenia marihuany, a na widok zbliżającego się mężczyzny próbowali ukryć posiadany „towar”. Okazało się, że mieszkańcy Brześcia Kujawskiego mieli przy sobie także torebkę foliową z narkotykami oraz wagę elektroniczną. Obaj usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjant z włocławskiej jednostki, pełniący służbę w wydziale patrolowo-interwencyjnym, spacerował w dniu wolnym nad brzegiem Wisły. W pewnym momencie jego uwagę zwróciło stojących nieopodal dwóch młodzieńców trzymających w ręku młynek do mielenia suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu marihuany. 15 i 22-latek, na widok zbliżającego się mężczyzny zaczęli się nerwowo zachowywać i próbowali ukryć trzymany przedmiot.

Funkcjonariusz wylegitymował się, po czym sprawdził zawartość młynka, w którym znajdowały się narkotyki. Okazało się, że mieszkańcy Brześcia Kujawskiego mieli przy sobie także zawiniątko foliowe z zawartością środków zabronionych oraz małą wagę elektroniczną. Policjant niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego jednostki i oczekiwał z ujętymi mężczyznami do czasu przyjazdu umundurowanego patrolu.

Zatrzymani trafili na komendę, gdzie zostali przesłuchani. Wstępne badania potwierdziły, że posiadane przez nich narkotyki to marihuana o wadze ponad 5 g. 22-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast w sprawie 15-latka materiały trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszym losie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię