Tragedia nad Bałtykiem. Zginął policjant, który wypoczywał na plaży wraz z żoną i dzieckiem. Chwilę wcześniej uratował tonącą dziewczynkę.

„Z wielkim żalem informujemy, że wczoraj zginął st. sierż. Marcin Szpyruk z KPP w Mińsku Mazowieckim. Podczas urlopu widząc tonące dziecko, bez chwili wahania wskoczył do wody. Marcin ratując ludzkie życie, niestety sam utonął, wypełniając rotę ślubowania do końca. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk składa rodzinie i bliskim wyrazy współczucia!” – przekazała policja.

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia po południu. 32-letni policjant spędzający z rodziną wakacje w Sztutowie nad Bałtykiem ruszył na pomoc tonącej 12-letniej dziewczynce. Udało mu się ją uratować, jednak sam zniknął w wodzie. Niestety, utonął.

St. sierż. Marcin Szpyruk służbę w Policji pełnił od 6 lat. Przez cały ten czas związany był z garnizonem stołecznym. Marcin był wielokrotnie nagradzany. Od stycznia 2018 r. pełnił służbę na rzecz mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Rodzinie udzielono wsparcia psychologicznego.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich pracowników i policjantów złożył rodzinie i bliskim wyrazy współczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię