Policjanci drogówki, wspierani przez kolegów z prewencji, zapobiegli podczas weekendu organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Pojazdy, które pojawiły się na spotkaniach w kilku miejscach naszego województwa, poddane zostały kontroli. Niestety, wiele z nich w ogóle nie powinno poruszać się po drogach publicznych. To już kolejny krok w walce z bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, które jego uczestnicy, zazwyczaj młodzi ludzie, nazywają „imprezą”, zapominając najwyraźniej o tragedii, do jakiej doszło na jednej z nich kilka lat temu w Jaworznie.

Informacje docierające do policjantów w ostatnim czasie wskazywały na możliwość organizacji nielegalnych „wyścigów” samochodowych na terenie kilku miast naszego województwa, m.in. w Katowicach. Wszystkie sygnały zostały poddane dokładnemu sprawdzeniu. Ich wynik niestety jest niepokojący. W ciągu dwóch dni w okolicy wskazanych miejsc skontrolowano kilkaset samochodów. W 68 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne, 2 z wylegitymowanych osób były poszukiwane, 2 kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości, a kolejne 2 dopuściły się innych przestępstw. Ponadto nałożonych zostało ponad 160 mandatów karnych, a czterem kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Po raz kolejny ostrzegamy, że tego typu kontrole prowadzone będą na bieżąco, a wzorowanie się na zachowaniach rodem z filmu “Szybcy i wściekli”, możliwe jest tylko i wyłącznie na oficjalnych imprezach rajdowych, które mogą zostać zorganizowane po spełnieniu określonych wymagań. Udział w legalnych rajdach i wyścigach samochodowych, w zabezpieczeniu których często uczestniczą policjanci, również daje poczucie adrenaliny i możliwość zaimponowania kibicom.

W 2012 roku w Jaworznie w miejscu, gdzie odbywały się tego typu „wyścigi”, śmierć poniosła młoda kobieta, a poważnych obrażeń doznał mężczyzna. Oboje, znajdując się na chodniku, zostali potrąceni przez pędzący samochód.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię