W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej. Podobnie, jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów, celników oraz funkcjonariuszy straży granicznej z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo, że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, zatrzymano 25 osób, które miały przy sobie narkotyki.

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz haszysz. Kontrole były bardzo dokładne. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Policjanci z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy miejskiej oraz funkcjonariusze izby celnej i straży granicznej zatrzymali  25 osób, które posiadały łącznie blisko 60 gramów różnych narkotyków. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Jak co roku, współpraca policjantów, celników oraz funkcjonariuszy straży granicznej przebiegała bardzo sprawnie. Takie wspólne działania są już stałym elementem walki z narkobiznesem w stolicy naszego regionu.

Źródło: śląska policja

1 KOMENTARZ

  1. Od razu czuję się bezpieczniej, tylu groźnych bandytów w areszcie a na rynku więcej miejsca na dopalacze. Brawo policja za marnowanie naszych podatków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię