Ujawniona skradziona mazda, części do toyoty oraz zatrzymany mężczyzna to bilans akcji policjantów z wydziału kryminalnego północnopraskiej komendy i kryminalnych z Wołomina, którzy na terenie powiatu wołomińskiego zlikwidowali samochodową dziuplę. Mężczyzna usłyszał zarzuty pomocnictwa w kradzieży z włamaniem.

Policjanci z grupy „Skorpion” komendy rejonowej na Pradze Północ, wpadli na trop dziupli zorganizowanej na terenie Wołomina. Wszystko wskazywało na to, że mogą tam być przechowywane i demontowane samochody kradzione na terenie Warszawy i okolic. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację. Przy współpracy kryminalnych z Wołomina wkroczyli na teren jednej z posesji. Ujawnili tam skradzioną mazdę, elementy od toyoty i zabezpieczyli narzędzia do ich demontażu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mazda o wartości 85 tys. złotych została skradziona dwa dni wcześniej z terenu Niemiec. Do tej sprawy operacyjni zatrzymali 29-latka. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością policjantów.

Za pomocnictwo w kradzieży z włamaniem 29-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia. To jednak nie koniec tej sprawy. Pozostaje jeszcze wiele pytań, na które kryminalni będą szukali odpowiedzi, między innymi kto stał za całym tym procederem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię