Policjanci z oddziału prewencji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W miejscu ich zamieszkania oraz przy 22-latku funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie blisko 2,4 tys. porcji różnych środków odurzających, ponad 25 tys. zł, wagi elektroniczne, karty sim i laptopy. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat a za handel taką ilością do lat 12.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu w trakcie pełnionej służby przechodząc w pobliżu jednego mężczyzny poczuli silny zapach marihuany. W związku z tym policjanci postanowili sprawdzić tego człowieka. Okazało się, że to 22-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska.

Funkcjonariusze po kontroli znaleźli przy podejrzewanym narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. W związku z tym policjanci pojechali razem z 22-latkiem do jego miejsca zamieszania, aby sprawdzić czy w tym miejscu mężczyzna nie ma jeszcze innych substancji odurzających. Na miejscu zastano 31-letnią kobietę. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki w postaci marihuany, haszyszu oraz amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli także laptopy, karty sim oraz wagi kieszonkowe służące do porcjowania zabronionych środków, 25 000 zł, 1550 dolarów oraz 1100 euro.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie oraz w miejscu jego zamieszkania narkotyki z których można po podziale uzyskać blisko 2,4 tys. porcji handlowych.

Mężczyzna oraz kobieta usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Policjanci w dalszym ciągu ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy oraz to, czy podejrzani zajmowali się także handlem. 22-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat a za handel taką ilością do lat 12.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię