Przy kompletnie pijanym 50-latku leżącym w rowie policjanci z Krzeszowic znaleźli miecz i dwa pistolety. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut noszenia broni w stanie po użyciu alkoholu. Teraz policjanci sprawdzają, czy pistolety, które miał przy sobie wymagały zezwolenia, bo takowych mężczyzna nie posiadał.

W ubiegły czwartek (28 lipca br.) późnym wieczorem oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o tym, że w Tenczynku w rowie przy drodze, leży nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Mundurowi zastali leżącego w rowie mężczyznę, mającego problemy z poruszaniem się i komunikacją. Okazało się, że jest to 50-latek z Krakowa. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie… miecz nieznanego pochodzenia i dwa wystające z jego torby historyczne pistolety, prawdopodobnie czarnoprochowe. 50-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Miecz i pistolety policjanci zabezpieczyli.

Kolejnego dnia, w komisariacie, krakowianin usłyszał zarzut noszenia broni w stanie nietrzeźwości, co stanowi wykroczenie z Ustawy o broni i amunicji, które zagrożone jest karą aresztu albo grzywny. Z kolei pistolety policjanci przekazali do badań biegłemu balistykowi, celem stwierdzenia czy wymagają posiadania zezwolenia. W przypadku kiedy okaże się, że wymagają zezwolenia, 50-latek odpowie też za przestępstwo nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

4 KOMENTARZE

  1. Hehe rozumiem, że ekspertyza potrzebna, skoro rewolweru od pistoletu panowie policjanci nie potrafili odróżnić, to jak ocenić czy coś jest czarnoprochowcem czy nie? Czarna magia normalnie. Tak tak dla eksperta to. 😉

  2. Sam jesteś idiota, pistolet niekoniecznie musi opisywać broń pół-automatyczną.
    W dawnych czasach rewolwer i pistolet używało się zamiennie.

    Gość na bank podróżował w czasie.

  3. PS. Badania broni to czysta formalność, policja od razu widzi że to niezmodyfikowane czarnoprochówki rozdzielnego ładowania które u nas w kraju można posiadać po ukończeniu 18 roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię