Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mieszkańcowi gm. Sułów za nielegalną uprawę konopii. Policjanci podczas przeszukania zamieszkałej przez 24-latka posesji, w foliowym tunelu pomiędzy roślinami pomidorów, ujawnili kilkanaście krzewów konopi. Pod zarzutem popełnienia przestępstw narkotykowych młodzieniec trafił do policyjnego aresztu.

Zamojscy policjanci weszli na teren jednej z posesji położonej w gm. Sułów. Z informacji jakie posiadali wynikało, że mieszkający tam 24-latek może posiadać narkotyki. Nie pomylili się. Domowa uprawa konopi prosperowała w foliowym tunelu. Pomiędzy uprawianymi tam roślinami pomidorów, policjanci ujawnili krzewy konopii w różnych fazach wzrostu. Największe z roślin miały ponad półtora metra wysokości. Nie były to jedyne narkotyki znalezione w gospodarstwie 24-latka. Stróże prawa zabezpieczyli również plastikowe pudełko z zawartością narkotycznego suszu.

Pod zarzutem uprawy i posiadania środków odurzających 24-latek został zatrzymany. Młodzieniec już usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Wkrótce jego sprawą zajmie się Sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię