Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do bójki pseudokibiców dwóch zwaśnionych drużyn. Trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty usiłowania pobicia kibiców z Olsztyna. Dwóch z nich, decyzją sądu, trafiło na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 3 mężczyzn doszło w sobotę (04.11.2017) około godz. 3:00 na drodze S7 koło miejscowości Pawliki w pow. nidzickim. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – biorący udział w zabezpieczeniu przejazdu kibiców – zauważyli kilka samochodów osobowych, których kierowcy usiłowali zatrzymać autokar z kibicami z Olsztyna. Policjanci włączyli sygnalizację świetlną i dźwiękową i podali sygnał do zatrzymania się dla jednego z tych pojazdów. Mężczyzna kierujący nissanem nie reagował na podawane na polecenia do zatrzymania i kontynuował jazdę.

Kierowcy aut osobowych z Elbląga zaczęli zajeżdżać drogę jadącym kibicom do Olsztyna. Aby uniknąć zderzenia kierowca autobusu zatrzymał się. Z osobówek wysiedli pseudokibice z Elbląga i ruszyli w kierunku autobusu. Razem z nimi zatrzymał się również kierowca nissana. Policjanci natychmiast przystąpili do zatrzymania osób podróżujących tym pojazdem.

Widząc zdecydowane działania funkcjonariuszy pseudokibice z Elbląga w pośpiechu wsiedli do samochodów i odjechali.

W trakcie przeszukania zatrzymanego nissana, kryminalni znaleźli w nim około 2 gramy marihuany, młotki, noże sprężynowe, pałkę teleskopową, kilka telefonów komórkowych, kominiarkę, ochraniacze bokserskie na zęby oraz bandaże na ręce – tzw. „owijki”. Trzej mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy w Nidzicy.

Badanie pod kątem zawartości alkoholu w organizmie wykazało, ze wszyscy byli trzeźwi, lecz badanie pod kątem środków narkotycznych nie wypadło dla nich pomyślne. W organizmie 30- i 31-latka wykryto marihuanę.

W niedzielę wszystkim trzem mężczyznom zostały podstawione zarzuty usiłowania wzięcia udziału w pobiciu kibiców z Olsztyna. Dwóch 31-latków usłyszało zarzut posiadania narkotyków, natomiast 30-letniemu kierowcy nissana dodatkowo przedstawiono zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem narkotyków. Wobec 31-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt. Wczoraj (06.11.2017) do tego wniosku przychylił się sąd i wydał postanowienie o 3-miesięcznym areszcie. Za usiłowanie udziału w bójce lub pobiciu kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię