Starszy posterunkowy Paweł Wywrocki i posterunkowa Katarzyna Nawrocka uratowali życie 37-letniego mężczyzny. Fot: KPP Słubice

Tylko natychmiastowej reakcji i fachowej pomocy policjantów zawdzięcza życie 37-letni mieszkaniec Słubic. Nieprzytomny mężczyzna bez funkcji życiowych został znaleziony na trawniku pod blokiem. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę,4 czerwca o godz. 5 nad ranem. Dyżurny słubickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu porządku publicznego na jednej z ulic. Natychmiast pod wskazany adres został skierowany policyjny patrol w składzie: post. Katarzyna Nawrocka oraz st. post. Paweł Wywrocki.

Dojeżdżając na miejsce policjanci zauważyli leżącego na trawniku mężczyznę. Policjanci sprawdzili jego funkcje życiowe, stwierdzając brak oddechu i tętna. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe i przystąpili do resuscytacji. Dzięki ich sprawnemu i skutecznemu działaniu 37-latek zaczął samodzielnie oddychać. Policjanci przekazali 37-latka załodze karetki pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię