„Po prostu znalazłem to przy ławeczce” – tak tłumaczył się mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, przy którym funkcjonariusze znaleźli marihuanę oraz tabletki ecstasy. Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili przy 16-latku 60 sztuk odurzających tabletek oraz 2 gramy suszu roślinnego. Teraz sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Węgorzewscy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Policjanci każdego dnia prowadzą działania, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami. W ten sposób dotarli do 16-latka. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód, którym podróżował mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Za kierownicą siedziała jego znajoma, zaś młodzieniec znajdował się na miejscu pasażera.

Zachowanie nieletniego było nerwowe i wskazywało, że może on posiadać przy sobie substancje zabronione. Dlatego też mundurowi dokonali jego kontroli osobistej i sprawdzenia pojazdu. Policjanci łącznie zabezpieczyli 60 sztuk odurzających tabletek oraz 2 gramy suszu roślinnego. 16-latek wyjaśnił, że substancje zabronione znalazł i wziął ze sobą. Teraz sprawa nieletniego zajmie się Sąd rodzinny i Nieletnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię