Sylwestrowa noc w powiecie strzyżowskim minęła spokojnie, nie obyło się jednak bez kilku policyjnych interwencji. Jedna z nich dotyczyła nietrzeźwego mężczyzny, który dobijał się do drzwi komendy. Mieszkaniec gminy Niebylec, nie zważając na ujemną temperaturę i lekkie opady śniegu, przyszedł ubrany jedynie w spodnie, koszulę i pantofle. 22-latek noc spędził w izbie wytrzeźwień.

Kilka minut po północy, dyżurny strzyżowskiej policji usłyszał wulgarne okrzyki i głośną muzykę dobiegającą z ul. Andersa, przy której mieści się komenda. Po chwili do odgłosów dołączył huk uderzeń w drzwi wejściowe do budynku. Funkcjonariusze sprawdzili co się dzieje i wówczas zauważyli młodego mężczyznę, który dobijał się do drzwi.

22-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. Pomimo ujemnej temperatury mężczyzna nie posiadał kurtki, a zamiast butów miał ubrane jedynie pantofle. Mieszkaniec gminy Niebylec nie stosował się do obowiązujących obostrzeń, nie miał zasłoniętych ust ani nosa. Policjanci zapytali mężczyznę o powody jego zachowania, nie był jednak zbyt rozmowny i odmówił podania swoich danych.

22-latek trafił do izby wytrzeźwień. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu i grzywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię