Nakłanianie do prostytucji, ułatwianie jej i czerpanie z niej korzyści majątkowych, czyniąc jednocześnie z tego procederu stałe źródło dochodu – tej treści zarzuty usłyszeli zatrzymani przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy trzej mieszkańcy Torunia. Wszyscy trzej, decyzją prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 7,5 roku więzienia.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy w toku prowadzonych czynności zebrali materiał dowodowy świadczący o przestępczej działalności mężczyzn polegającej na nakłanianiu do nierządu i czerpaniu z niego korzyści. Zatrzymanie trzech podejrzanych policjanci zaplanowali na 1 czerwca br. Z tej racji, że mężczyźni mogli być uzbrojeni, w realizacji wzięli też udział antyterroryści.

W ubiegłym tygodniu, 01.06.br., w różnych miejscach na ulicach Torunia kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych, w wieku 26, 35 i 46 lat. Jak się okazało, byli to aktywni pseudokibice jednego z toruńskich klubów sportowych.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni doprowadzili ich do prokuratury okręgowej, gdzie przedstawiono im zarzuty. Wszyscy trzej podejrzani są o nakłanianie do prostytucji, ułatwianie jej i czerpanie z tego korzyści majątkowych, przy czym uczynienie z tego procederu stałego źródło dochodu.

Decyzją prokuratora zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju. Grozi im do 7,5 roku więzienia.

Źródło: KWP Bydgoszcz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię