Wrocławscy policjanci podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali dwie osoby podejrzewane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze kontrolując jedną z klatek schodowych wyczuli charakterystyczną woń marihuany i postanowili to sprawdzić. Po wejściu do mieszkania ujawnili, a następnie zlikwidowali znajdującą się w specjalnym namiocie plantację marihuany. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do zdarzenia doszło kilka dniu temu, w jednym z bloków wrocławskiego osiedla Nowy Dwór. Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna podczas sprawdzeń klatek schodowych wyczuli charakterystyczną woń marihuany wydobywającą się z jednego z mieszkań. Po wejściu do środka funkcjonariusze zaczęli kolejno sprawdzać pomieszczenia mieszkalne i jednym z pokoi ujawnili namiot ze specjalnie skonstruowanym oświetleniem, w którym mieszkańcy urządzili plantację marihuany. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 20 roślin i już wysuszoną marihuanę w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać blisko 200 porcji tego narkotyku. Zatrzymali także mężczyzn, w wieku 24 i 26-lat podejrzanych o prowadzenie uprawy, przy których zabezpieczyli pieniądze w kwocie 5300 złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. czy mężczyźni zajmowali się również handlem.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie uprawy konopi wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię