Odzyskane dwa skradzione samochody oraz zabezpieczona uprawa marihuany, to bilans działań policjantów w związku z jednym z ostatnich zgłoszeń dotyczących zdarzenia w Pniewach. Dwóch podejrzanych w sprawie usłyszało w minionym tygodniu zarzuty.

W minionym tygodniu (17 października br.) policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach otrzymali zawiadomienie o kradzieży samochodu marki Renault Scenic. Do zdarzenia doszło w okresie od 16 do 17 października br. w Pniewach. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy w sprawie.

Następnego dnia, dzielnicowy oraz patrolowiec z Pniew, w trakcie pełnionej służby, na jednej z posesji znajdującej się na terenie gminy Pniewy zauważyli samochód, który wyglądał zupełnie jak ten pochodzący z kradzieży. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż to właśnie skradziony w Pniewach renault. Na miejsce przyjechali więc kryminalni z Pniew oraz z Szamotuł oraz technik kryminalistyki, aby wykonać niezbędne czynności procesowe oraz operacyjne.

W trakcie oględzin i sprawdzania innych pojazdów znajdujących się na terenie posesji, policjanci ujawnili też pochodzącą z kradzieży skodę octavię. Jak się okazało, pojazd został skradziony również w okresie od 16 do 17 października w Pniewach. Nie był to jednak koniec pracy dla policjantów. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli też w sumie 18 krzewów konopi indyjskich. Część z nich znajdowała się na terenie posesji, część ukryta była na strychu domu.

W toku prowadzonych czynności, policjanci ustalili, iż podejrzanymi o kradzież odzyskanych samochodów oraz o uprawę marihuany są 25-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego oraz 27-letni mieszkaniec Pniew. Mężczyźni usłyszeli w sumie trzy zarzuty- dwa zarzuty kradzieży pojazdów poprzez włamanie oraz zarzut uprawy marihuany. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia, za uprawę marihuany do 3 lat. Postępowanie w sprawie jest w toku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię