Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową KSP zatrzymali mężczyznę, który posiadał substancje psychotropowe o łącznej wadze około 800 gramów. Podczas kontroli osobistej u zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli kilka zawiniątek z zawartością zakazanej substancji, a w mieszkaniu kolejnych kilkaset takich działek. Badania laboratoryjne wykazały, że jest to klefedron. Postanowieniem sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KSP wynikało, że 43-letni mieszkaniec Warszawy może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych. W pobliżu miejsca zamieszkania zatrzymali podejrzanego do kontroli. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili kilka zawiniątek foliowych z zawartością brunatnej zbrylonej substancji. W czasie przeszukania lokalu, który zamieszkiwał zatrzymany ujawnionych zostało kolejnych kilkaset zawiniątek z folii z zawartością narkotyków.

Badanie wykonane przed Laboratorium Kryminalistyczne KSP wykazało, że zabezpieczona substancja to klefedron o łącznej wadze około 800 gramów.

Dodatkowo w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili elektroniczną wagę, która mogła służyć do przygotowania do wprowadzenia do obrotu oraz porcjowania narkotyków.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Warszawa – więcej wiadomości kryminalnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię