Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że jedna z firm działających na terenie miasta, sprzedaje przez Internet podrobione maskotki. Funkcjonariusze w tej sprawie zabezpieczyli ponad 2 tysiące maskotek z podrobionymi znakami towarowymi oraz ponad 500 kompletów artykułów do pielęgnacji znanej firmy. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 120 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz przepadek towaru.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dowiedzieli się o nielegalnym procederze związanym ze sprzedażą podrobionych zabawek. Policjanci pojechali do siedziby firmy, która zamieszczała ogłoszenia przez Internet. Kiedy weszli do środka, zobaczyli maskotki, które znajdowały się w pudłach i workach. Okazało się, że rzeczywiście pluszaki są podróbkami. Zostały bezprawnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm. W siedzibie firmy policjanci ujawnili także podrobione artykuły służące do pielęgnacji stóp.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 2 tysiące maskotek i ponad 500 kompletów podrobionych artykułów służących do pielęgnacji stóp znanej firmy.

Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 120 tysięcy złotych.

39 – letnia właścicielka firmy została przesłuchana, lecz odmówiła składania wyjaśnień w tej sprawie.

Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz przepadek towaru.

Źródło: policja w Legnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię