Już po raz kolejny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie zabezpieczyli podrobione zabawki, artykuły szkolne i inne produkty dla dzieci i młodzieży opatrzone znakami znanych marek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o wartości blisko 11.000 zł. W tej sprawie zarzut usłyszy 33 – letni mężczyzna.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP  w Szczecinie stale  kontrolują punkty sprzedaży znajdujące się na terenie miasta pod kątem ujawniania towarów oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Weryfikując swoje ustalenia wspólnie z przedstawicielem producentów znanych marek sprawdzili jeden ze sklepów znajdujących się na terenie Prawobrzeża.

Tam policjanci znaleźli i zabezpieczyli wprowadzane do obrotu min. zabawki i przybory szkolne opatrzone znakami znanych marek. min. z  gier komputerowych dla dzieci i młodzieży. Przedmioty te były sprzedawane za dużo niższą cenę niż ich oryginalne odpowiedniki. Wartość podrobionego towaru oceniono na kwotę 11.000 zł.

Kilkadziesiąt sztuk podróbek zostało zabezpieczonych, a 33- letni właściciel sklepu wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: zachodnio-pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię