Trzy osoby wpadły w ręce policjantów zespołu wywiadowczego z wałbrzyskiej komendy podczas zakrapianej imprezy w jednym z mieszkań w centrum miasta. Dwóch młodych mężczyzn było przez mundurowych poszukiwanych. 18-latek trafił już nawet do zakładu poprawczego, gdyż decyzją sądu miał zostać tam umieszczony za popełnione wcześniej – jako nieletni – czynów karalnych. 20-latek odpowie przed sądem za dokonanie kradzieży sklepowej i włamanie do komórki. Okazało się natomiast, że główny najemca lokalu – 57-latek – miał przy sobie narkotyki, dlatego i on noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy.

Był wtorkowy poranek, kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi jednego z mieszkań w centrum Wałbrzycha. Zastali tam biesiadników podczas imprezy, którzy byli kompletnie zaskoczonych wizytą mundurowych.

W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, że najstarszy z mężczyzn – 57-latek –miał przy sobie narkotyki. Po przebadaniu zabezpieczonej substancji  przez technika kryminalistyki okazało się, że była to amfetamina, dlatego mężczyzna został zatrzymany. W środę usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Za posiadanie środków psychotropowych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

W lokalu mieszkalnym w tym dniu było jednak jeszcze dwóch innych młodych mężczyzn. Pierwszy z nich – 20-latek – został wytypowany przez funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu jako sprawca kradzieży i włamania. Mundurowi udowodnili młodemu boguszowianinowi, że 25 marca tego roku z jednego ze sklepów ukradł odzież męską oraz obuwie damskie, gdzie wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 1800 złotych. W drugim przypadku, w nocy z 14 na 15 kwietnia, po zerwaniu kłódki w drzwiach komórki wykradł z wnętrza pomieszczenia rower górski o wartości tysiąca złotych. On również usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. 20-latkowi za popełnione przestępstwa grozi 10-letni pobyt za kratami więzienia.

Ostatnia z osób zatrzymanych podczas przeprowadzonej przez mundurowych we wtorek interwencji, to 18-latek, który był poszukiwany przez wałbrzyski sąd celem osadzenia go w zakładzie poprawczym za wcześniej popełnione czyny karalne. Po wykonanych czynnościach młody mężczyzna trafił więc ostatecznie do Zakładu Poprawczego w Głogowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię