Komenda Miejska Policji w Poznaniu opublikowała wizerunki kilku mężczyzn podejrzewanych o związek z atakiem na klubokawiarnię „Zemsta”, do którego doszło 16 marca.

Bezpośrednio przed atakiem monitoring zarejestrował grupę osób gromadzącą się przed lokalem. Z tego grona wytypowano kilku mężczyzn mogących mieć swój w ataku. Po stronie napastników znajdowało się około 30 osób.

Pracownicy „Zemsty” chwilę przed atakiem zostali ostrzeżeni przed zagrożeniem. Zdołali oni zamknąć lokal, ale po chwili napastnicy wyłamali bramę, a następnie wybili szybę i wrzucili racę do wnętrza kawiarni wywołując niegroźny pożar. Nie udało im się natomiast przedostać do samego lokalu, co zastopowało dalszą eskalację przemocy.

Oficjalny komunikat KMP w Poznaniu:

Policjanci z Poznania prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia wyposażenia lokalu „Zemsta” przy ul. Fredry w Poznaniu. Do zdarzenia doszło 16 marca br. Kamery monitoringu zarejestrowały grupę osób, która zgromadziła się przez lokalem. Policjanci wytypowali  kilka osób, które mogły mieć bezpośredni związek z uszkodzeniem mienia. Osoby, które rozpoznają prezentowane wizerunki prosimy o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 61 84 12411 i 997 czynnymi całą dobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię