Bialscy policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej z udziałem cyklisty i kierowcy osobówki. Obydwaj nie mogli dojść do porozumienia zganiając winę na drugiego. Jak ustalili mundurowi, do zderzenia pojazdów nie doszło. Dodatkowo cyklista był poszukiwany i kierował pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło przed godziną 21.00 na ulicy Grunwaldzkiej w Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło tam do kolizji samochodu osobowego z rowerzystą. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do kontaktu pojazdów nie doszło, jednak uczestnicy zdarzenia nie potrafią dojść do porozumienia.

Kierujący autem 64-latek twierdził, że mężczyzna jadący jednośladem wjechał na przejazd rowerowy, gdy on już tam był, niemalże doprowadzając do zderzenia. Natomiast kierowca jednośladu oświadczył, że to druga strona nie ustąpiła mu pierwszeństwa. I choć nie doszło do zderzenia pojazdów i na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała obydwie strony nie potrafiły same zakończyć sporu wzywając na miejsce mundurowych.

Efekt interwencji był zgoła inny od oczekiwań kierowcy jednośladu. 49-letni bialczanin został zatrzymany. Okazało się bowiem, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a w plecaku ma woreczek z suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu wstępnego badania mundurowi potwierdzili, że jest to marihuana. Mężczyzna podejrzany jest również o kierowanie pod jej wpływem. Teraz o dalszym losie 49-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię