Strzelińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie marihuany i jej uprawę. Zaczęło się od tego, że sam zgłosił on interwencję w związku z mającą miejsce kłótnią ze swoimi kolegami. W jego pokoju policjanci ujawnili ilość marihuany, z której można by było uzyskać ponad 800 handlowych porcji. Na posesji funkcjonariusze ujawnili ponadto 12 krzewów konopi, z których można by było uzyskać kolejnych 1300 porcji marihuany. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Zatrzymanie podejrzanego miało miejsce po tym, jak w tym samym dniu sam wezwał on policję w związku z mającą miejsce kłótnią ze swoimi kolegami. Policjanci na miejscu stwierdzili, że zgłaszający mężczyzna jest pijany i ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy funkcjonariusze weszli do jego domu, wyczuli podejrzany zapach. Gdy weszli do pokoju 37 – latka zauważyli, że na stole znajduje się susz roślinny marihuany oraz akcesoria do jej palenia i przerobu.

W wyniku ważenia okazało się, że z zabezpieczonej ilości tego środka odurzającego można by było uzyskać ponad 800 handlowych porcji. Ponadto sprawdzając całą posesję mężczyzny, za budynkiem policjanci ujawnili 12 krzewów konopi indyjskich z których, jak się okazało po zważeniu, można by było uzyskać kolejnych 1300 porcji narkotyku.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy ustalając między innymi, co podejrzany zamierzał zrobić z taką ilością narkotyków.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię