Katowiccy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Zatrzymani wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego 40-latka i dotkliwie go pobili. Nieprzytomny mężczyzna z urazem głowy jest hospitalizowany. Na wniosek prokuratury, katowicki sąd aresztował mężczyzna na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O pobiciu katowiccy policjanci zostali zawiadomieni dopiero kilka dni po zdarzeniu. Z ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania 40-letniego mieszkańca Katowic przyszło czterech mężczyzn, którzy dotkliwie go pobili. Mężczyzna uderzany był pięściami po głowie i kopany po całym ciele. Powodem tak brutalnego zachowania napastników miała być wcześniejsza kłótnia, do której doszło pomiędzy pokrzywdzonym a jednym ze sprawców. Po całym zdarzeniu napastnicy opuścili mieszkanie.

Mężczyzna nie zadzwonił po pomoc medyczną ani nie zgłosił pobicia na policji. Dopiero po kilku dniach, kiedy jego stan znacznie się pogorszył, matka pokrzywdzonego złożyła zawiadomienie, a mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany ze względu na ciężki uraz głowy. Natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia katowiccy kryminalni podjęli intensywne działania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawców i ich zatrzymania. Dzięki żmudnej pracy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 54, 44, 22 i 17 lat.

Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie i doprowadzeni do sądu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Wschód sąd aresztował mężczyzna na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności, która wobec 54-latka może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię