ilustracja

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Piasecznie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec sprawcy rozboju którego zatrzymali piaseczyńscy kryminalni. Dzięki szybko podjętym działaniom funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego obywatela Gruzji. Pokrzywdzony stracił blisko 10 tysięcy złotych.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie wpłynęło zgłoszenie o dokonanym rozboju na mężczyźnie korzystającym z usług przewozowych jednej z firm. Kiedy kurs dobiegł końca kierowca poinformował swojego pasażera o tym, jaką kwotę ma on zapłacić za zrealizowany przewóz. Mężczyzna zapłacił banknotem o nominale 100 złotych, informując przy tym, że część jest opłatą za usługę, natomiast część stanowi napiwek dla kierującego. Ten jednak nie posiadał pieniędzy do wydania reszty i między mężczyznami doszło sprzeczki słownej.

Pasażer chcąc udowodnić kierującemu, że nie posiada pieniędzy o mniejszym nominale wyjął spory plik banknotów, który przy sobie posiadał. Widzący to kierowca zaproponował więc przejazd na pobliską stację benzynową celem ich wymiany na drobne. Podczas tego właśnie przejazdu pojazd nagle zatrzymał się. Kierowca wysiadł z auta, siłą wyciągnął z niego pasażera i przykładając mu nóż do gardła wyjął wszystkie pieniądze jakie miał on w kieszeniach, po czym wsiadł ponownie do samochodu i odjechał zostawiając swojego pasażera na drodze.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze pionu kryminalnego ustalili sprawcę rozboju i dokonali jego zatrzymania.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący rozboju. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie. Za to przestępstwo grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię