Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zostali wysłani przez dyżurnego jednostki w miejsce nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu. Samochód stał tak, że utrudniał przejazd. Kierowca przedłożył prawo jazdy, które okazało się sfałszowane.

5 stycznia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę patrolową na terenie Dzierżoniowa. Przed 12:00, dyżurny skierował patrol na ulicę Szkolną, gdzie zaparkowany opel miał stwarzać utrudnienia w ruchu drogowym. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zaistnienie zdarzenia i ustalili sprawcę niezgodnego z prawem pozostawienia samochodu. Obcokrajowiec pochodzący z wyspiarskiego państwa w południowo-wschodniej Azji okazał polskie prawo jazdy. Przedstawiony dokument od razu wzbudził podejrzenia policjantów. W trakcie sprawdzania osoby w policyjnych bazach danych okazało się, że 46-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawdzony numer PESEL widniejący w podrobionym dokumencie był przypisany do zupełnie innej osoby.

Mężczyzna wstępnie wyjaśnił, iż zakupił prawo jazdy on-line, a sprzedający zapewniał, że „będzie ok”. Osoba została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, gdzie usłyszała zarzut użycia za autentyczny podrobionego dokumentu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli mandat karny gotówkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię