39 pseudokibiców drużyny piłkarskiej z Lubina zostało zatrzymanych przez policjantów, po tym jak podczas meczu o mistrzostwo I ligi pomiędzy drużynami Chrobry Głogów i Odra Opole, wdarli się bezprawnie na teren stadionu. Obiektu nie opuścili mimo poleceń służb ochrony. Wobec 16 zatrzymanych sąd orzekł już kary w trybie przyspieszonym. To zakazy wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat, kary grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych. Zatrzymani muszą również pokryć koszty sądowe.

Do zakłócenia przebiegu imprezy masowej doszło 30 września 2017 roku w Głogowie, podczas meczu o mistrzostwo I ligi piłki nożnej, pomiędzy Chrobrym Głogów a Odrą Opole.

Przed rozpoczęciem meczu pseudokibice wdarli się na teren stadionu i sektora kibiców drużyny gości. Pomimo wezwań do jego opuszczenia kierowanych przez służby porządkowe organizatora imprezy, nie opuścili tego miejsca.

W wyniku interwencji policjantów, podjętej na wniosek organizatora imprezy sportowej, zatrzymano 39 pseudokibiców drużyny piłkarskiej z Lubina – sympatyków drużyny gości. Wobec wszystkich zatrzymanych, skierowano w trybie przyspieszonym, wnioski do sądu o ukaranie za złamanie przepisu art. 60 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Pierwszych 16 pseudokibiców już usłyszało w tej sprawie wyrok sądowy: dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe, karę grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych.

Sprawy pozostałych zatrzymanych pseudokibiców zostaną rozpatrzone przez sąd w ciągu kilku najbliższych godzin.

Wszystkim grożą podobne, surowe konsekwencje za złamanie prawa podczas imprezy masowej.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię