Nawet 5 lat więzienia grozi 32-Malatkowi, zatrzymanemu w czwartek przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy miejskiej. Śledczy ustalili, że pochodzący z gminy Masłów mężczyzna w styczniu tego roku pięciokrotnie wykupił leki, posługując się przy tym podrobionymi receptami. W trakcie czynności policjanci odzyskali część medykamentów, zakupionych najprawdopodobniej niezgodnie z przepisami.

Pierwsze zgłoszenie w tej sprawie trafiło do kieleckich policjantów w styczniu, od personelu jednej z aptek na terenie miasta. Farmaceuci nabrali wówczas podejrzeń do co do autentyczności jednej z recept, zrealizowanych przez nieznanego mężczyznę. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się stróże prawa z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Wykonujący swoje czynności mundurowi trafili na 5 przypadków podrobienia recept, na różne nazwiska, ale realizowanych najprawdopodobniej przez tego samego mężczyznę. Ustalając dane osoby, wykupującej w niedozwolony sposób medykamenty policjanci wpadli na trop 32-letniego mieszkańca gminy Masłów. Podejrzewany był już w przeszłości notowany za różne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w czwartek na terenie Kielc.

Śledczy zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że podrobionymi receptami 32- latek posłużył się przynajmniej pięć raz. Leki wykupywał najprawdopodobniej dla siebie, bowiem w trakcie przeszukania policjanci odzyskali część medykamentów. Finał tej sprawy będzie miał miejsce na sali sądowej.

Źródło: świętokrzyska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię