Agresywne zachowania na drodze, stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu i zwiększają ryzyko zdarzeń drogowych, niejednokrotnie także tych poważnych w skutkach. Takich zachowań dopuścił się m.in. kierowca, ustalony przez policjantów z Legnicy. Funkcjonariusze, wykorzystując Inteligentny Zintegrowany System Wspierający Zarządzanie Ruchem i Transportem Publicznym, zgromadzili materiał dokumentujący 19 wykroczeń popełnionych przez tego kierowcę. Wobec mężczyzny, który za wykroczenia zgromadził na swoim koncie blisko 100 punktów karnych, policjanci skierowali już wniosek o ukaranie do sądu. Na pochwałę zasługują mieszkańcy, którzy widząc wyczyny kierowcy nie pozostali obojętni.

Zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach, funkcjonujący w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy, na co dzień prowadzi działania nie tylko w terenie, ale również weryfikuje wpływające zgłoszenia i współpracuje z mieszkańcami i innych służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo miasta i powiatu. Coraz częściej właśnie mieszkańcy aktywnie pomagają w walce z agresywnym zachowaniem się kierowców na drogach.

Kierowcy wykorzystując własne kamery w samochodach, rejestrujące obraz, przesyłają na skrzynkę pocztową stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl zgłoszenia dotyczące kierowców, którzy to w sposób rażący łamią przepisy ruchu drogowego. Z przekazywanych informacji wynika, że kierowcy pojazdów m.in. nie stosują się do sygnalizacji świetlnej na terenie miasta. Funkcjonariusze z Legnicy współpracując z Centrum Zarządzania Ruchem po dokonaniu analizy zapisu kamer niejednokrotnie ujawniają rażące wykroczenia drogowe.

Przykładem takiej realizacji było ustalenie i zidentyfikowanie sprawcy szeregu wykroczeń, jakich dopuścił się kierujący osobową skodą. 24-letni mieszkaniec Legnicy w ostatnim czasie popełnił łącznie 19 wykroczeń drogowych, gromadząc tym samym na swoim koncie blisko 100 punktów karnych. Wobec mężczyzny policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię