Bielscy funkcjonariusze wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 46-letniego mężczyzny. Mężczyzna jest oskarżony o użycie broni gazowej przeciwko interweniującym policjantom. Sprawca został zatrzymany, a w przypadku skazania może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę po godzinie 13.00 policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli na parkingu przed centrum handlowym przy ulicy Bohaterów Monte Cassino samochód marki Citroen, w którym siedział poszukiwany mężczyzna. Kiedy stróże prawa podeszli do auta, mężczyzna nie reagował na ich polecenia, był nerwowy i pobudzony. Podczas legitymowania, a następnie próby zatrzymania 46-latek uderzył drzwiami samochodu jednego z policjantów, następnie wyjął przedmiot wyglądający jak pistolet, wycelował w mundurowych i oddał dwa strzały w stronę jednego z nich. Mundurowy na szczęście nie został ranny, ponieważ okazało się, że była to broń gazowa.

Sprawca usłyszy dzisiaj zarzuty czynnej napaści na policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz wywierania wpływu na podjęte przez nich czynności służbowe. 46-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię