Decyzją kieleckiego sądu najbliższe 3 miesiące w celi spędzi 34-letni mieszkaniec miasta, który został zatrzymany w środowy wieczór. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej ustalili, że mężczyzna przygotowywał wprowadzanie do obrotu zabronione środki oraz posiadał znaczne ilości nielegalnych substancji. Stróże prawa zabezpieczyli blisko 400 gramów amfetaminy, 47 gramów substancji 4CMC oraz 227 tabletek ecstasy. W tej sprawie zatrzymany został także 35-latek, u którego policjanci znaleźli ponad 40 gramów suszu roślinnego, określonego jako marihuana.

Stróże prawa z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy miejskiej, prowadząc czynności zmierzające do zwalczania narkotykowego procederu ponownie natrafili na działalność 34-latka. Kielczanin był już w przeszłości notowany m.in. za posiadanie zabronionych środków. Równocześnie policjanci przyglądali się innemu mieszkańcowi miasta, który mógł mieć związek z działalnością 34-latka.

W środowy wieczór mundurowi zwalczający przestępczość narkotykową odwiedzili jedno z mieszkań na terenie miasta, gdzie zastali obu podejrzewanych. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli spore ilości podejrzanych substancji. Zabezpieczyli m.in. 397 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą. Policjanci znaleźli także 227 charakterystycznych tabletek, które zostały zidentyfikowane jako MDMA czyli potocznie ecstasy. Do badań laboratoryjnych trafiło także 47 gramów nowej substancji 4CMC, znanej wcześniej jako dopalacz. Funkcjonariusze ustalili, że to znalezisko należało do 34-latka. Z kolei w aucie należącym do drugiego z podejrzanych ujawniona została torebka, wypełniona roślinnym suszem, wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 43 gramy tego narkotyku.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy ustalili, że 34-latek przygotowywał zabezpieczone substancje do wprowadzenia na czarny rynek. Usłyszał on zarzuty handlu narkotykami i posiadania znacznej ilości zabronionych substancji, za co grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Taka sama kara grozi 35-latkowi, w związku z posiadaniem znacznych ilości marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię