O wielkim pechu mogą mówić trzej nastoletni uczniowie jednej ze szkół średnich w Ostródzie. 17-latkowie przyszli do szkoły z narkotykami, nie wiedząc, że tego dnia pojawią się w niej policjanci z psem, którzy mieli poprowadzić pogadankę z uczniami.

Policjanci do zwalczania przestępczości narkotykowej wraz z dzielnicowymi z ostródzkiej komendy rozpoczęli cykl spotkania profilaktycznych pod nazwą „STOP narkotykom”. W trakcie tych działań funkcjonariusze będą odwiedzali szkoły na terenie powiatu i rozmawiali z nastolatkami o tym, jak zgubny wpływ na życie i zdrowie ludzi mają używki, szczególnie narkotyki.

W poniedziałek (25.04.2022r.) w jednej z ostródzkich szkół średnich, w pierwszym z cyklu tych spotkań, uczestniczył policyjny przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, któremu towarzyszył pies wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachów narkotyków. W pewnym momencie tego spotkania profilaktycznego policyjny pies zareagował w sposób wskazujący na to, że wyczuł narkotyki. Szybko też wskazał osoby, które mogły mieć kontakt z narkotykami. Ten wyspecjalizowany w tego typu działaniach czworonóg nie pomylił się.

Policjanci u trzech wskazanych przez „HERĘ” (tak się wabi pies) młodych uczniów znaleźli narkotyki. Trzej nastolatkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do ostródzkiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. W sumie policjanci podczas działań w szkole ujawnili prawie 30 gramów substancji zabronionych. Wśród nich była marihuana, amfetamina i mefedron. Zatrzymani przez funkcjonariuszy 17-latkowie po przesłuchaniu zostali przekazani swoim opiekunom. Teraz ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.

2 KOMENTARZE

  1. Sukces polskiej policji brawo, proponuję odrazu po 20 lat więźnia dla tych kryminalistów, teraz jeszcze trzeba rozprawić się z wędkarzami i grzybiarzami ci to dopiero są zagrożeniem

  2. @Xyz, przypadek a nie sukces. Czy ty jesteś znajomym spod szkoły chłopaków? Bo wędkujesz na niewłaściwe ryby. Dobrze to oddaje problem narkomanii wśród młodzieży, nie chcemy takiego środowiska dla dzieci ale ty widocznie nawet nie kleisz że przytakujesz ścierwu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię