Policjanci z Kraśnika (lubelskie) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata, w którym podróżował pasażer z marihuaną oraz amfetaminą. Pasażer został zatrzymany, a po przeprowadzeniu postępowania usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

W minioną środę wieczorem na terenie gminy Szastarka doszło do zatrzymania przez policjantów dwóch mężczyzn podróżujących Fiatem. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili przy 26-letnim pasażerze narkotyki – ponad 50 gramów marihuany oraz niewielką ilość amfetaminy. Pasażer został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzutu i zgodził się dobrowolnie poddać karze.

Prokurator zaproponował karę grzywny w kwocie 7500 złotych, przepadek narkotyków oraz 1000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Od tego roku wprowadzono zmiany w prawie, które wprowadziły obligatoryjne orzekanie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 1000 złotych, do wysokości 60 000 złotych za popełnienie wybranych przestępstw narkotykowych z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię