Kryminalni z Działdowa zatrzymali 24–latka, u którego znaleźli amfetaminę. W toku wykonywanych dalszych czynności okazało się, że mężczyzna w mieszkaniu posiadał znaczną ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Ostatecznie mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (21.09.2022r.) działdowscy kryminalni w toku wykonywanych czynności w miejscowości Działdowo zatrzymali pojazd marki VW Golf.  Kierujący posiadał woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to amfetamina. Ponadto w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około 1200 gramów różnego rodzaju narkotyków. 24-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości środków odurzających. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania miejscowy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Działdowie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec 24-latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Ostatecznie mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię