Policjanci z Posterunku Policji w Drawsku zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę. W jego aucie znaleźli kilka gramów marihuany. Kolejne narkotyki zostały zabezpieczone w domu mężczyzny. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 15 października policjanci z drawskiego posterunku zatrzymali na jednej z ulic w Krzyżu Wlkp. do kontroli pojazd marki peugeot. Za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Krzyż Wlkp. Podczas legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy. Wyraźnie unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. Wówczas policjanci postanowili sprawdzić powód jego zachowania. W trakcie rozmowy, mężczyzna przyznał się, że zażył narkotyki. Kiedy policjanci skontrolowali wnętrze jego pojazdu, znaleźli woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem wykazało, że była to marihuana. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.

W trakcie dalszych czynności krzyscy śledczy ujawnili kolejne narkotyki. Tym razem w domu 34-latka, gdzie zabezpieczyli ponad 20 gramów amfetaminy. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod działaniem zabronionych środków, odpowie on również i za to przestępstwo. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię