Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Orzysz podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna w trakcie awantury z bratem przewrócił go na podłogę i zranił nożem w szyję. Twierdząc, że chciał go jedynie nastraszyć. Starszy brat trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Decyzją sądu na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 33-letni mieszkaniec gminy Orzysz podejrzany o usiłowanie zabójstwa brata. Policjanci zatrzymali go w piątek (14.02.2020). Tego dnia w godzinach popołudniowych patrol z Komisariatu Policji w Orzyszu został wezwany na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy. To właśnie tam, w miejscu zamieszkania, awanturowali się dwaj nietrzeźwi bracia.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że młodszy z braci podczas kłótni przewrócił starszego na podłogę, usiadł na nim i grożąc pozbawieniem życia zranił go nożem w szyję. Z pomocą przybiegli sąsiedzi, którzy usłyszeli krzyki. Ranny mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Młodszy brat został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Policjantom powiedział, że chciał brata tylko nastraszyć. 33-latek latek dopuścił się popełnienia tego przestępstwa w okresie tzw. recydywy. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię