Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali dwóch agresywnych 19-latków, którzy wszczęli bójkę przy jednym z lokali w centrum Czerska. Podczas szarpaniny jeden z zatrzymanych strzelał z broni pneumatycznej do 19-letniego mieszkańca Czarnej Wody, a ponadto posiadał narkotyki. Niebawem obaj odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. Pierwszemu za pobicie, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia oraz za posiadanie narkotyków, grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast drugi za udział w bójce może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend, z soboty na niedzielę ok. godz. 2:00 w nocy przy jednym z lokali w Czersku. Wtedy to pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury i szarpaniny. Dwaj 19-latkowie, mieszkańcy Czerska, początkowo zaczęli bić wspólnie 17-letniego mieszkańca Czarnej Wody. Widząc tą sytuację inny mężczyzna, stanął w obronie chłopaka. Podczas całego zajścia, jeden z napastników wyciągnął pistolet pneumatyczny i wystrzelił w kierunku obrońcy bitego 17-latka, raniąc go w okolicach twarzy i klatki piersiowej. Sprawcy uciekli, a poszkodowani o całym zdarzeniu powiadomili policję.

Ranny 19-latek przewieziony został do szpitala. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czersku w toku czynności nazajutrz po strzelaninie ustalili tożsamość i zatrzymali obydwóch napastników. U mężczyzny, który strzelał z broni pneumatycznej policjanci zabezpieczyli broń i kuleczki polimerowe, a ponadto podczas kontroli przy zatrzymanym znaleźli zawiniątka z marihuaną oraz kominiarkę.

Niebawem obaj odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. Policja wystąpiła z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny, który strzelał z broni pneumatycznej, a wobec drugiego z agresorów o zastosowanie dozoru. Pierwszemu za pobicie, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia oraz za posiadanie narkotyków grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast drugi za udział w bójce może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię