Policjanci z ryckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn za udział w oszustwach metodą „na prokuratora”. Oszuści podszywając się pod funkcjonariuszy pod legendą zagrożonych pieniędzy, wyłudzili od starszego małżeństwa ponad 240 tysięcy złotych. 26-latek i jego 38-letni wspólnik zostali tymczasowo aresztowani.

72-letni mieszkaniec powiatu ryckiego poinformował mundurowych, że w czwartek telefonicznie skontaktował się z jego żoną  mężczyzna, który przedstawił się jako prokurator. W trakcie rozmowy poinformował 71-latkę, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Następnie oszust rozmowę kontynuował już z nim.

Zmanipulowane przez oszustów małżeństwo myśląc, że współpracuje z organami ścigania, dokonało kilkukrotnych wypłat swoich oszczędności w bankach. Seniorzy uzbieraną kwotę, łącznie ponad 240 tysięcy złotych, przekazali w umówionym miejscu i czasie. Gdy zorientowali się, że mogli zostać oszukani, zgłosili sprawę policji.

Dzięki natychmiastowym działaniom i współpracy z funkcjonariuszami z Łęcznej i Kraśnika policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 38 lat. Jeden z nich był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.

Policjanci odzyskali część wyłudzonych pieniędzy. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa. Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu ich na okres 3 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię