Fot. Pixabay

Aktem oskarżenia przeciwko 47-letniemu przedsiębiorcy z Mikołowa zakończyła się interwencja policjantów patrolu z mikołowskiej komendy. Pod koniec listopada ubiegłego roku w mieszkaniu mężczyzny doszło do awantury. Pijany agresor najpierw uderzył jednego z funkcjonariuszy, a potem obiecywał wręczenie korzyści majątkowej.

Pod koniec 2022 roku w jednym z mieszkań awanturował się 47-letni mężczyzna. Po zgłoszonej interwencji na miejscu pojawił się patrol prewencji. Wylegitymowany mikołowianin miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i był agresywny do członków swojej rodziny. Kiedy policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień, ten wpadł w szał. Agresję przeniósł na funkcjonariuszy. Wyzywał ich i groził zwolnieniem z pracy. W pewnym momencie uderzył z jednego z policjantów w głowę. Obezwładniony został doprowadzony do radiowozu. W trakcie dojazdu do rudzkiej izby wytrzeźwień mężczyzna nadal był agresywny, po czym zmieniając swoją taktykę wobec funkcjonariuszy, zaoferował im 10 kg karpia na święta oraz darmowe korzystanie z wyrobów cukierniczych, których jest sprzedawcą.

We wtorek (17 stycznia) do Sądu Rejonowego w Mikołowie przeciwko mężczyźnie trafił akt oskarżenia. 47-letni mieszkaniec Mikołowa odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz łapownictwo. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię