archiwum

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy zatrzymali 45-letnią kobietę, którą podejrzewali o posługiwanie się kartą kredytową zmarłej matki. Kobieta płaciła nią za zakupy oraz wykonywała przelewy bankowe, chociaż nie była do tego uprawniona. W miniony poniedziałek śledczy przedstawili zatrzymanej zarzuty oszustw. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyskich funkcjonariuszy o sprawie powiadomił bank, który zarejestrował aktywność karty należącej do osoby zmarłej. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że to 45-letnia córka zmarłej kobiety świadomie, nie będąc w tym momencie do tego osobą uprawnioną, pięciokrotnie skorzystała z karty płacąc za zakupy i dokonując przelewów bankowych. W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 3 tys. złotych. 45-letniej mieszkance powiatu wałbrzyskiego grozi nawet ośmioletni pobyt za kratami więzienia.

Policjanci przypominają: rodzina powinna zgłosić w banku, że posiadacz konta zmarł i zwrócić jego kartę płatniczą. Pieniądze znajdujące się na jego koncie trafią do spadkobierców zgodnie z postanowieniami postępowania spadkowego po jego zakończeniu. Posługiwanie się kartą zmarłej osoby jest przestępstwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię